Mezinárodní turnaj

V sobotu 18.10.2014 se v Praze odehrál v pořadí druhý turnaj, tentokrát s mezinárodní účastí. Jako host byl pozván polský tým Warsaw Sirens. Kromě Sirén se turnaje zúčastnil také náš tým, tým Prague Black Cats a tým Prague Harpies, který byl oficiálním pořadatelem.

Úvodní zápas strartoval už po osmé hodině ráno, kdy proti sobě nastoupily Black Cats a Harpies. I tentokrát byly Black Cats poraženy zkušenějšími Harpyemi, avšak diváci tentokrát mohli vidět vyrovnanější zápas s menším přísunem touchdownů, než tomu bylo pár týdnů zpátky v pražském derby.

Do druhého zápasu již nastupoval náš tým, a to proti týmu Warsaw Sirens. Ač hráčky z toho týmu známe, nikdy jsme je neviděly hrát, a tak jsme vůbec netušili co nás čeká. Naše obrana však předváděla skvělou práci a útok se posouval dopředu. I přes to se nám poměrně dlouho nedařilo dát body. Zápas byl  vyrovnaný. Náš útok byl i přes to celkově průbojnější. Nakonec to také potvrdil i touchdownem, po kterém následovalo úspěšné potvrzení. Na tuto výzvu Polky už nebyly schopné reagovat a zápas tak skončil výsledkem 7:0 pro Brno Amazons.

Výhra nad polským týmem nám jako dalšího soupeře přiřadila Prague Black Cats. Polský tým naopak čekal těžký zápas z Prague Harpies, a to hned po již odehraném duelu s námi. Ani v tomto zápase se však útok Sirén neprosadil a zápas skončil poměrem 27:0 pro Harpies.

Náš zápas s pražským týmem koček bohužel nezačal úplně šťastně, kdy se po chybě obrany hned ve druhém či třetím drivu podařilo Prague Black Cats skórovat a následně i potvrdit. Od této chvíle však nedovolila  obrana Amazons kočkám už vůbec nic. Vše záviselo na prosazení útoku. I přes všechny snahy se nám v první polovině nepodařilo připsat na náš účet žádné body. Druhá půlka byla o poznání lepší, útok získával víc yardů, a bylo vidět, že body chce za každou cenu. Pokusy ale stále končily ještě před end zónou. Zlomové byly poslední minuty, ne-li sekundy před koncem, kdy se míč podařilo donést až do cíle. Stav byl v této chvíli 7:6 pro Black Cats. Zbýval tedy jediný bod na vyrovnání a do konce zápasu bylo jen pár sekund. K naší smůle pokus o potvrzení skončil několik centimetrů před čarou a tak skóre 7:6 bylo finální. Výsledek nás dle systému automaticky katapultoval do boje o třetí místo.

V boji o bronz se proti nám postavily opět Sirény. Oproti prvnímu zápasu s tímto týmem byl hned patrný rozdíl. Trenéři změnili taktiku. Jednoduše vypustili to co jim v předchozím zápase nevycházelo a pozměnili hru. Začali více využívat silové běhy středem a méně hráli vzduchem. Naši obranu to na začátku trošku překvapilo, ale byla schopná okamžitě reagovat. Náš útok předváděl také skvělou hru, a tak se nám podařilo skórovat hned v první půlce. V poločase byl tedy stav 7:0. Druhá půlka byla již náročnější. V poslední čtvrtině se začala projevovat únava, a to především v obraně, která začala dělat chyby. Výsledkem byly dva touchdowny, avšak bez dodatečných bodů z potvrzení. Potřebovali jsme tak alespoň jeden touchdown, abychom zvítězili. To se také povedlo. Útok už po druhé na turnaji předvedl přímo infarktový výkon, bodoval a potvrdil. Třetí místo tedy získal náš tým a to vítězstvím nad Warsaw Sirens v poměru 14:12.

Do finále logicky tedy nastoupily oba pražské týmy. Vítěz mohl být však jen jeden a to tým Prague Harpies. Ten dokázal zvítězit nad kočkami i podruhé a to výsledkem 26:12.